Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová TASR
5. novembra 2023, 16:11
Čas čítania 0:53

Súd rozhodol o útočníkovi z vlaku. Na východe Slovenska mnohonásobne bodol ženu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Súdne pojednávanie sa uskutočnilo o 14.30 h na Mestskom súde v Košiciach.

Útočník, ktorý vraj v stredu 1. novembra vo vlaku z Košíc do Žiliny pobodal 22-ročnú ženu, bude stíhaný väzobne. O jeho umiestnení do preventívnej útekovej väzby v nedeľu popoludní rozhodol sudca Mestského súdu v Košiciach, ktorý vyhovel návrhu prokurátora. Pre médiá to potvrdil obhajca obvineného Tomáš Polák.


„Môj klient bol vzatý do väzby z dôvodu takzvanej útekovej a preventívnej väzby. Proti rozhodnutiu zatiaľ sťažnosť nepodal, ponechá si lehotu na rozhodnutie, ktorá je tri dni. Čo sa týka jeho výsluchu, ku skutku nevypovedal, vypovedal len k svojim osobným pomerom a k návrhu prokurátora na jeho vzatie do väzby,“ uviedol obhajca.

Hrozí mu 20 rokov za mrežami

Obvinený po rozhodnutí súdu ihneď smeroval do Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody na Floriánskej ulici v Košiciach. Polák nechcel komentovať zdravotný stav klienta a je podľa neho v súčasnosti ťažké predpokladať, kedy by sa mohol začať súdny proces.


Matej z okresu Spišská Nová Ves čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva. V prípade dokázania viny hrozí 29-ročnému mužovi podľa polície trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.


Mladá žena, ktorú napadol v kupé náhle a bez zjavného dôvodu, je mimo ohrozenia života. Čas liečenia lekári odhadli na dva týždne. Okrem bodných rán na krku utrpela aj rezné poranenia na rukách.

3. novembra 2023, 15:22 Čas čítania 0:54 AKTUÁLNE: Otec dobodanej študentky z vlaku prehovoril. Útočníkovi nepraje nič zlé AKTUÁLNE: Otec dobodanej študentky z vlaku prehovoril. Útočníkovi nepraje nič zlé
Domov
Zdieľať
Diskusia