Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová TASR
14. novembra 2023, 13:59
Čas čítania 0:30

FOTO: Igor Matovič o sebe v opozícii dáva vedieť. V pléne NR SR vytiahol plagát a postavil sa pred Fica

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Predseda parlamentu Pellegrini musel Matoviča upozorniť, že vizuálne pomôcky sú v pléne zakázané, a poslal ho sadnúť si.

Začala sa mimoriadna schôdza Národnej rady SR k programovému vyhláseniu vlády. Kabinet Roberta Fica  prišiel predložiť svoj program a požiadať parlament o dôveru. Po Ficovom vystúpení sa postavil poslanec Matovič s plagátom, na ktorom stálo „Klamár bez svedomia“.

Predseda parlamentu Pellegrini musel Matoviča upozorniť, že vizuálne pomôcky sú v pléne zakázané, a poslal ho sadnúť si. Fico na Matoviča nereagoval.

Vláde musí parlament vysloviť dôveru

Vláda schválila svoj program v pondelok 13. novembra. Každá nová vláda musí podľa Ústavy SR do 30 dní od svojho vymenovania predstúpiť pred Národnú radu SR, predložiť svoj program a požiadať o dôveru.

Na programe 3. schôdze NR SR sú aj dva vládne návrhy zákonov s návrhmi na ich prerokovanie v skrátenom legislatívnom konaní. Jeden sa týka 13. dôchodkov, druhý zas kategorizácie ústavnej zdravotnej starostlivosti.

nr sr
Zdroj: SME live/reprofoto
Domov
Zdieľať
Diskusia