Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Vincenc Novák
17. novembra 2023, 14:40
Čas čítania 0:47

Americký kongresman míňal peniaze na kampaň za Onlyfans či botox. Využíval šikovný trik, aby svoje útraty skryl pred verejnosťou

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Republikán George Santos vo štvrtok oznámil, že sa nebude v budúcich voľbách uchádzať o znovuzvolenie do Kongresu.

Americký kongresman George Santos údajne okradol vlastnú stranu. Peniaze určené na kampaň podľa etického výboru utrácal za nákupy na platforme Onlyfans, botoxové ošetrenia, kozmetiku či luxusné oblečenie.

V oficiálnych záznamoch však uviedol náklady v hodnote približne 199,99 dolára, čo je o jeden cent menej, než je zákonom stanovená hranica, nad ktorou už volební kandidáti musia evidovať bločky za nákupy, vysvetľuje britská BBC.

George Santos
Zdroj: Rep. George Santos/propagační materiál

Komisia vo svojej správe uviedla, že Santos využíval každý aspekt svojej kandidatúry do snemovne vo svoj osobný finančný prospech. Kongresman správu komisie označil za „spolitizované ohováranie“, napriek tomu však uviedol, že vo svetle vyšetrovania nebude pokračovať vo svojej kampani za znovuzvolenie. „Moja rodina si zaslúži niečo lepšie než byť neustále pod paľbou tlače,“ vyhlásil.

Na základe zistení komisie predložili traja Santosovi kolegovia v Kongrese – dvaja demokrati a jeden republikán – návrh na jeho vylúčenie zo Snemovne reprezentantov. Santos už pred niekoľkými dňami ustál hlasovanie o svojom vylúčení z poslaneckých radov, na čo je potrebný súhlas dvojtretinovej väčšiny poslancov.

Domov
Zdieľať
Diskusia