Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. novembra 2023, 13:14
Čas čítania 0:30

Okresné súdy minulý rok nedokázali vybaviť tisícky konaní, dĺžka jedného trvá mesiace

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vlani zostalo na okresných súdoch nevybavených 13 014 vecí, v ktorých bolo stíhaných 17 116 osôb.

Rýchlosť konania na okresných súdoch pri právoplatne odsúdených osobách bola vlani priemerne 5,91 mesiaca, na Špecializovanom trestnom súde 9,68 mesiaca. Vyplýva to zo štatistickej ročenky za rok 2022, ktorú zverejnilo Analytické centrum Ministerstva spravodlivosti (MS) SR.


„Rýchlosť konania na okresných súdoch u všetkých osôb v právoplatne skončených veciach (bez ohľadu na to, ako bola vec vybavená) bola v roku 2022 v celoštátnom priemere 7,15 mesiaca,“ uvádza sa v štatistickej ročenke. Trestné konania vedené na Špecializovanom trestnom súde boli právoplatne skončené v časovom horizonte 11,1 mesiaca.


Vlani zostalo na okresných súdoch nevybavených 13 014 vecí, v ktorých bolo stíhaných 17 116 osôb. V porovnaní s rokom 2021 sa počet nevybavených vecí na okresných súdoch znížil. Na krajských súdoch zostalo vlani nevybavených 1 190 vecí, v ktorých je stíhaných 1 381 osôb.

súd, pojednávania
Zdroj: TASR/Adriána Hudecová
Domov
Zdieľať
Diskusia