Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
23. novembra 2023, 6:45
Čas čítania 0:30

Nárazový vietor udrie rýchlosťou až 160 km/h. Slovákom v horách hrozí nebezpečenstvo, varuje SHMÚ

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Silný vietor nemusí vo štvrtok fúkať len v horách, ale aj v nižších polohách.

V niektorých okresoch Žilinského, Prešovského a Banskobystrického kraja treba vo štvrtok 23. novembra počítať s vetrom na horách. Od rána v tejto súvislosti platí výstraha prvého stupňa a od 20.00 h výstraha druhého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informuje na webe.


So silným vetrom na horách treba počítať vo väčšine Žilinského kraja a v okresoch Banská Bystrica, Brezno a Poprad. Počas dňa tam môže vietor nárazovo dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu. Od 20.00 h hrozí na horách silná až mohutná víchrica, pri ktorej môže vietor nárazovo dosiahnuť 135 až 160 kilometrov za hodinu.


Silnejší vietor môže vo štvrtok zafúkať aj v nižších polohách, a to v okresoch Poprad, Liptovský Mikuláš a Tvrdošín. Meteorológovia tam od 20.00 h vydali výstrahu prvého stupňa pred vetrom.

Domov
Zdieľať
Diskusia