Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktor Kniš
23. novembra 2023, 14:38
Čas čítania 0:35

AKTUÁLNE: Vyšetrovateľ NAKA Čurilla sa zatiaľ nemôže vrátiť do práce, rozhodol súd

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) ešte v októbri rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby šiestich policajtov, tzv. čurillovcov.

Mestský súd Bratislava IV zamietol vo štvrtok návrh na nariadenie neodkladného opatrenia v prípade vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Jána Čurillu, ktorého postavili mimo služby. Na sociálnej sieti o tom informoval jeho advokát Peter Kubina.


Rozhodnutie podľa jeho slov rešpektujú, ale jeho východiská a závery považujú za nesprávne a nestotožňujú sa s nimi. Avizoval preto podanie odvolania.


Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) ešte v októbri rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby šiestich policajtov, tzv. čurillovcov. Odvolal sa na zákon, podľa ktorého sa policajt musí dočasne pozbaviť výkonu služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu. Kubina vtedy označil rozkaz ministra za neplatný. Podotkol, že takýto krok si vyžaduje vzhľadom na ich status chránených oznamovateľov súhlas úradu, ktorý udelený nebol.


Aj Úrad na ochranu oznamovateľov skonštatoval, že ministerstvo vnútra sa naň malo obrátiť v súvislosti s postavením vyšetrovateľov mimo služby. Šéf rezortu označil svoj postup za zákonný.

Domov
Zdieľať
Diskusia