Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
27. novembra 2023, 18:04
Čas čítania 0:22

Za zasnežené auto ti hrozí pokuta. Ktoré časti vozidla musíš mať očistené?

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Sneh na povrch vozidla nepatrí.

Už onedlho na Slovensku udrie prvá snehová kalamita. O to väčší pozor si musia dávať vodiči, ktorým v prípade zasneženého vozidla hrozí pokuta vo výške 30 až 50 eur. Sneh sa nemôže nachádzať na streche, kapote, veku batožinového priestoru, oknách a dverách. Pokuta hrozí aj za sneh na svetlometoch alebo na EVČ značke, uvádza portál autoviny.sk.

Odstránenie snehu z povrchu auta je dôležité pre bezpečnú jazdu na vozovke. Pri silnejšom zabrzdení sa môže stať, že súvislá vrstva snehu padne na čelné sklo a zabráni ti vo videní. Situácia môže viesť následne až k havárii.

27. novembra 2023, 15:13 Čas čítania 0:29 Už o niekoľko hodín na Slovensku udrie prvá snehová kalamita. Tieto oblasti kriticky zasiahne Už o niekoľko hodín na Slovensku udrie prvá snehová kalamita. Tieto oblasti kriticky zasiahne
sneh
Zdroj: TASR/František Iván
Domov
Zdieľať
Diskusia