Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
5. decembra 2023, 13:11
Čas čítania 0:29

Polícia zničila obrovskú sieť pašerákov z okolia Nitry. Pozri sa, čo všetko u nich našli

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V rámci trestného konania vyšetrovatelia finančnej správy vykonávali 9. novembra rozsiahle prehliadky.

Kriminálny úrad SR sa začiatkom novembra postaral o rozloženie údajne najväčšej pašeráckej siete v Nitrianskom kraji. Škody príslušní pracovníci vyčíslili na viac ako 700-tisíc eur, informuje Finančná správa SR na svojom webe.

V rámci trestného konania vyšetrovatelia finančnej správy vykonávali 9. novembra tri domové prehliadky. Vyšetrovatelia za základe príkazov na prehliadku iných priestorov a pozemkov prezreli aj sklad, upravený železničný vagón a 5 motorových vozidiel využívaných na trestnú činnosť.

Čo našli vyšetrovatelia pri prehliadkach?

Príslušníci kriminálneho úradu zaistili skoro 6 miliónov kusov cigariet, hotovosť vo výške 30-tisíc eur a veľké množstvo šperkov, mobilné telefóny, 5 áut a ilegálne držanú zbraň, ktorú našli schovanú v kozube rodinného domu. Ak sa obvineným páchateľom dokáže vina, hrozí im trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia