Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
16. decembra 2023, 8:21
Čas čítania 0:41

Pri veľkom požiari v Prešove zasahovalo 50 hasičov. Evakuovaných obyvateľov už poslali domov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V Prešove na Jilemnického ulici vypukol v piatok večer požiar v areáli firmy, ktorá prevádzkuje spaľovňu odpadov.

Rozsiahly požiar v spaľovni odpadov na Jilemnického ulici v Prešove sa aktuálne už nešíri. Na mieste naďalej zasahuje takmer 50 hasičov s viac ako 25 kusmi techniky. Uviedol to operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Mesto Prešov na svojom webe informuje, že evakuovaní obyvatelia sa mohli vrátiť do svojich bytov. Ľuďom však odporúča nechať si zatvorené okná a nevetrať. „Majiteľ spoločnosti prišiel na miesto a začínajú identifikovať, čo horelo. Už to však nehorí tak intenzívne,“ uviedol primátor Prešova František Oľha.

Počas požiaru boli evakuované okolité firmy. Podľa náčelníka Mestskej polície v Prešove Jána Andrejka boli evakuovaní aj obyvatelia jednej bytovky, ktorá sa nachádza v priemyselnej zóne.

„Ľudia už keď videli, že plamene šľahajú vysoko do vzduchu, tak začali vychádzať von,“ priblížil Andrejko. Zároveň potvrdil, že obyvatelia bytovky sa už môžu vrátiť domov. Stále však majú mať pozatvárané okná a nevychádzať von.

V Prešove na Jilemnického ulici vypukol v piatok večer požiar v areáli firmy, ktorá prevádzkuje spaľovňu odpadov. Horieť podľa mesta pravdepodobne začalo v priestoroch skladu horľavých látok.
Požiar
Zdroj: Martin Stasiuk
Domov
Zdieľať
Diskusia