Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent TASR
19. decembra 2023, 19:59
Čas čítania 1:12

ZSSK počas sviatkov posilní dopravu až o 25 vlakov. Upozorňujú na dôležitú povinnosť, nenechávaj si ju na poslednú chvíľu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Kapacitu InterCity (IC) vlakov zvýšia o 42 vozňov.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) posilní počas vianočných a novoročných sviatkov vlakovú dopravu o 25 vlakov. Zvýšia tiež kapacitu InterCity (IC) vlakov o 42 vozňov. V utorok o tom informoval hovorca ZSSK Dominik Drevický s tým, že priemerná obsadenosť najvyťaženejších vlakov počas sviatkov je už teraz približne 83 %.

25 vlakov

Posilové vlaky začnú jazdiť od stredy 20. decembra. Celkovo ZSSK pridá 25 vlakov, z toho päť expresných a 20 rýchlikov. „Vianoce a Nový rok sú časom, keď sa rodiny stretávajú bez ohľadu na vzdialenosť. Aby sme uľahčili tieto rodinné stretnutia, rozšírením vlakových spojení prepájame regióny západného, stredného a východného Slovenska. S posilnením spojení začíname už zajtra 20. decembra. Situáciu budeme v priebehu dní monitorovať, ak to bude potrebné, vieme dopravu ešte posilniť,“ uviedol generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa.

Vo sviatočnom období bude posilnených aj 24 IC vlakov o 42 vozňov. Podľa Drevického ide o pravidelné IC vlaky, pri ktorých je predpoklad vyššieho záujmu o cestovanie. Každý z nich bude posilnený o jeden až tri vozne. „Preprava je pre všetkých cestujúcich spoplatnená a možná iba s platným IC cestovným dokladom obsahujúcim miesto,“ uviedol Drevický.


ZSSK posilní aj vybrané medzištátne rýchliky Zakarpatia na linke Košice – Mukačevo a späť. V dňoch od 20. do 23. decembra, od 26. do 30. decembra a 2. až 14. januára budú tieto vlaky posilnené o jeden vozeň.

Obrovský záujem

Záujem o cestovanie vlakom pred Vianocami a v čase sviatkov je veľký. Podľa ZSSK je obsadenosť najviac využívaných vlakov už teraz približne 83 %. „Vzhľadom na túto vysokú mieru obsadenosti národný dopravca odporúča cestujúcim, aby si zakúpili cestovné lístky čím skôr. Očakáva sa, že obsadenosť vlakov bude v nasledujúcich dňoch ešte stúpať,“ pripomenul Drevický.

26. februára 2024, 16:30 Čas čítania 18:31 Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé

ZSSK odporúča zakúpiť si cestovný lístok i miestenku vopred. Vyhnúť sa čakaniu v rade pri pokladniciach možno zakúpením lístka prostredníctvom e-shopu ZSSK, cez mobilnú aplikáciu alebo prostredníctvom SMS.

Domov
Zdieľať
Diskusia