Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
20. decembra 2023, 9:50
Čas čítania 0:44

Na Slovensku udrie extrémna víchrica s nárazovým vetrom až 135 km/h. SHMÚ vydáva výstrahy

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na Slovensku platí výstraha pred poľadovicou, hmlou a silným vetrom. Na konci týždňa poriadne nasneží.

V stredu dopoludnia sa môže na Slovensku ojedinele vytvárať poľadovica i hmla. Vydané sú výstrahy prvého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webe.


Výstraha pred hmlou s dohľadnosťou od 50 do 200 metrov je vydaná pre celé Slovensko v stredu do 10.00 h. O hodinu dlhšie platí na celom území výstraha pred poľadovicou. „Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ upozorňuje SHMÚ.

Na horách treba rátať so silným vetrom

Prvý stupeň výstrahy platí aj pre vietor na horách v okresoch Banská Bystrica, Ružomberok, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Brezno a Poprad. V oblastiach nad pásmom lesa môže vietor dosiahnuť miestami v nárazoch rýchlosť od 110 do 135 kilometrov za hodinu. Priemerná rýchlosť vetra môže byť do 85 kilometrov za hodinu, čo je až víchrica.


Upozornenie na smogovú situáciu je stále v Jelšave a okolí. Príčinou sú vysoké emisie z vykurovania pevným palivom, možný vplyv dopravy a priemyslu.


Naďalej platí druhý stupeň hydrologickej výstrahy pred možnou povodňou v okresoch Michalovce a Trebišov bez povodia rieky Roňava.

Koncom týždňa treba rátať aj so snežením. Na východnom a strednom Slovensku sa budú vytvárať snehové jazyky a záveje.

snehové jazyky, záveje
Zdroj: SHMÚ.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia