Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
21. decembra 2023, 18:14
Čas čítania 0:31

Neznámy páchateľ pri Prievidzi usmrtil psíka výnimočne brutálnym spôsobom. Vystrelil naň najmenej 10 loveckých šípov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené
Citlivý obsah
Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný NSFW obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
mám nad 18 rokov
a chcem zobraziť obsah
späť na hlavnú stránkuSpäť

Polícia vyšetruje usmrtenie psa vzduchovkou a loveckými šípmi.

Polícia vyšetruje usmrtenie psa vzduchovkou a loveckými šípmi. Zatiaľ nezistený páchateľ 10. decembra v okolí obce Ráztočno v okrese Prievidza opakovane vystrelil na päťročného labradorského retrívra, ktorý následkom zranení uhynul. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Spôsobil mu najmenej desať strelných rán vzduchovkou, malými športovými a loveckými šípmi v oblasti hlavy, tváre, dutiny brušnej a chrbta. Jeden lovecký šíp po prejdení mäkkých tkanív prešiel cez hrudnú dutinu a narazil do stavca. Tým spôsobil trieštivú zlomeninu, ktorá mala za následok najvážnejšie zranenie zvieraťa,“ priblížila hovorkyňa.

Polícia v prípade vedie trestné stíhanie za prečin týrania zvierat. Ako vysvetlila Bárdyová, páchateľ svojím konaním spôsobil psovi neprimeranú bolesť, čím konal v rozpore so zákonom o veterinárnej starostlivosti.

Domov
Zdieľať
Diskusia