Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR Samuel Valent
27. decembra 2023, 11:14
Čas čítania 0:49

MAPA: Na Slovensku museli vydať ďalšie výstrahy: Hrozia povodne a veľmi silný vietor až do 160 km/h

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pred nepriaznivým počasím vydal varovania Slovenský hydrometeorologický ústav.

Aj v stredu platia najmä na západnom a strednom Slovensku výstrahy pred povodňami. Meteorológovia upozorňujú aj na vietor na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v tejto súvislosti vydal výstrahy prvého a druhého stupňa, informuje na svojom webe.

Výstraha druhého stupňa pred povodňami platí pre okresy Skalica, Senica, Nové Zámky –sever a Zlaté Moravce. Zároveň výstraha prvého stupňa je vydaná pre okresy Malacky, Bratislava, Dunajská Streda, Komárno, Nové Zámky – juh, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina – sever, Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Žilina – Rajčanka, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Levice – východ a Michalovce.

Výstrahy pred povodňami.
Výstrahy pred povodňami. Zdroj: SHMÚ

Na horách treba počítať so silnejším vetrom

Na horách treba počítať so silnejším vetrom. Týka sa to okresov Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín. Nad pásmom lesa sa tam môže vyskytnúť silný vietor, ktorý môže dosiahnuť v nárazoch 110 až 135 kilometrov za hodinu, v priemere 70 až 85 kilometrov za hodinu, čo predstavuje víchricu.

Vietor na horách.
Vietor na horách. Zdroj: SHMÚ

V piatok budú platiť výstrahy 2. stupňa

SHMÚ vydalo výstrahy proti silnému vetru aj na piatok. Vietor v nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť až 160 km/h. Výstrahy sa týkajú okresov Žilina, Námestovo, Dolný Kubín, Martin, Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín.

Vietor na horách – piatok.
Vietor na horách – piatok. Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia