Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. januára 2024, 19:21
Čas čítania 0:38

Na strednom Slovensku majú problém s diviakmi. Do sídlisk ich lákajú nezodpovední ľudia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V Handlovej má mestská polícia problém s divou zverou.

Diviačiu zver spozorovali obyvatelia v uplynulých dňoch v intraviláne Handlovej. Príslušníci mestskej polície (MsP) prijali viacero podnetov, v tejto súvislosti pripomenuli, že prikrmovaním voľne žijúcich zvierat ohrozujú ľudia seba i ostatných a za porušenie zákazu im hrozí pokuta.

Mesto i MsP v tejto súvislosti vyzvali obyvateľov mesta, aby neprikrmovali žiadne túlavé zvieratá, ako sú mačky a podobne, keďže tým lákajú do obytných zón divokú zver. Takýmto konaním podľa nich ohrozujú verejnosť na sídliskách, ako aj premávku na cestách.


Začiatkom týždňa problematiku divej zveri v intraviláne riešil náčelník MsP Marcel Jánošík. Do pozornosti dal platné, všeobecne záväzné nariadenie mesta (VZN), ktoré obsahuje zákaz prikrmovania voľne žijúcej zveri. „Odhalenie tých, ktorí jedlo dávajú na verejné priestranstvá, mysliac si, že pomáhajú zvieratám, je zložité, no v spolupráci s obyvateľmi je možné,“ uviedol Jánošík.


Jedlo, ktoré obyvatelia nespotrebujú, patrí do nádob na triedený kuchynský odpad. „V prípade, že obyvatelia spozorujú výskyt divej zveri v blízkosti svojich obydlí, je potrebné ihneď kontaktovať stálu hliadku MsP,“ dodali mestskí policajti.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Unsplash/Rolf Schmidbauer
Domov
Zdieľať
Diskusia