Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. januára 2024, 9:01
Čas čítania 0:37

Vláda Roberta Fica poskytne Ukrajine veľkú humanitárnu pomoc. Solidarita je kľúčová, tvrdí ministerstvo

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovensko poskytne Ukrajine humanitárnu pomoc v hodnote 203 492 eur.

Slovenská republika poskytne Ukrajine humanitárnu pomoc v celkovej hodnote 203 492 eur. Jej hmotnosť je 21 ton. Humanitárna pomoc zahŕňa elektrocentrály, ohrievače, oblečenie a lekárničky zo zásob Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách SR a ozbrojených zboroch SR.

Potraviny, balená voda a oblečenie pôjde zo zásob ministerstva vnútra (MV), priblížil tlačový odbor. Na zabezpečovaní humanitárnej pomoci sa podieľa aj ministerstvo zahraničných vecí.


„Prijímateľmi pomoci je Ministerstvo zdravotníctva Ukrajiny, Kyjev; Ministerstvo vnútra Ukrajiny, Ľvov; Regionálny podnik Donetskteplokomunenerho, Doneck a Mestská rada mesta Pokrovsk v Doneckom regióne,“ priblížilo MV.


Na prepravu bude podľa rezortu využité medzinárodné humanitárne logistické centrum mechanizmu Únie v oblasti civilnej ochrany (takzvaný SK HUB). Pomoc bude z Hanisky pri Košiciach prepravená na Ukrajinu cez transport hradený Európskou komisiou.


„Krízy môžu postihnúť každú krajinu a solidarita medzi krajinami môže byť kľúčovým prvkom riešenia globálnych výziev. Pomoc Ukrajine môže v budúcnosti znamenať podobnú podporu Slovensku zo strany iných krajín v prípade akejkoľvek krízy,“ skonštatoval rezort vnútra.

Robert Fico a Volodymyr Zelenskyj.
Robert Fico a Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák, Radovan Stoklasa
Domov
Zdieľať
Diskusia