Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent TASR
24. januára 2024, 9:36
Čas čítania 0:48

Pozri si prehľad počasia na stredu. Na Slovensku zúria extrémny vietor, kalamity aj potopy

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe.

S vetrom na horách, pre ktorý platí výstraha druhého stupňa, treba v stredu počas celého dňa rátať vo väčšine okresov Žilinského kraja a v okresoch Banská Bystrica, Brezno a Poprad. Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou platí na väčšine územia Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe.

SHMÚ upozornil na snehové jazyky a záveje, ktoré sa môžu vyskytnúť vo všetkých okresoch Žilinského kraja, vo väčšine okresov Prešovského kraja, v niektorých okresoch Banskobystrického a Trenčianskeho kraja a v okrese Spišská Nová Ves. Pre tento jav vydal výstrahu prvého stupňa.

Počasie
Zdroj: SHMÚ

Pred poľadovicou vydal SHMÚ výstrahu prvého stupňa. Treba s ňou rátať takmer na celom Slovensku v rôznych časoch.

Počasie
Zdroj: SHMÚ

SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa pred vetrom. V okresoch Bratislava, Senec a Pezinok s ním treba rátať od 22.00 h do štvrtka 7.00 h. Jeho rýchlosť môže dosahovať 65 až 85 kilometrov za hodinu. V okrese Tvrdošín platí výstraha pred vetrom od 8.00 do 16.00 h a v okrese Poprad od 11.00 h do štvrtka 4.00 h. Rýchlosť vetra sa v týchto okresoch môže pohybovať od 65 do 85 kilometrov za hodinu.

Počasie
Zdroj: SHMÚ

Hydrológovia upozornili, že výstraha druhého stupňa pred povodňami platí v okrese Michalovce a výstraha prvého stupňa platí v okrese Trebišov bez Roňavy.

Počasie
Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia