Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. februára 2024, 12:00
Čas čítania 0:39

Opozícia bude odvolávať ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú. Petíciu za jej odchod podpísalo 180-tisíc ľudí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

PS a SaS podali návrh na odvolanie Šimkovičovej z postu ministerky kultúry.

Opozičné PS a SaS vyzbierali a podali podpisy potrebné na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, na ktorej chcú odvolávať ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú.

„Nejde iba o jej poburujúce výroky na adresu kultúry samotnej alebo rôznych skupín obyvateľstva. Nejde iba o jej očividnú nekompetentnosť, ktorú každý deň ukazuje, a dokonca nejde ani o jej relatívne škandalózne plány, ktoré v kultúre oznamuje a ktoré by kultúru v niektorých oblastiach vrátili pred rok 1989,“ podčiarkla Zora Jaurová. Ako dôvody na odvolanie ministerky uviedla aj to, že Šimkovičová nekomunikuje s relevantnými predstaviteľmi kultúrnej obce ani nerozumie potrebám kultúry.

Koliková poukázala na petíciu

Mária Kolíková tvrdí, že z ministerstva kultúry sa stalo pod vedením Šimkovičovej „ministerstvo nekultúry, polarizácie a nenávisti“. Poukázala aj na petíciu občanov na odvolanie ministerky, ktorú podpísalo vyše 180-tisíc ľudí. Opozícia aj preto pristúpila k návrhu na zvolanie mimoriadnej schôdze, aby tému na pôde parlamentu otvorila.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Na iniciovanie mimoriadnej schôdze je potrebných aspoň 30 podpisov. Predseda parlamentu by mal mimoriadne rokovanie zvolať do siedmich dní od podania návrhu.

šimkovičová
Zdroj: Facebook/Sloboda a Solidarita, TASR/František Iván
Domov
Zdieľať
Diskusia