Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
7. februára 2024, 14:46
Čas čítania 0:30

Seniorka zo Senca si nainštalovala aplikáciu. Podvodník cez ňu získal jej údaje a okradol ženu o 46 000 eur

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Dôchodkyňa chcela investovať do kryptomien.

70-ročná seniorka sa obrátila na políciu po tom, čo ju neznámy páchateľ podviedol o 46-tisíc eur. Žena chcela investovať do kryptomien, čo páchateľ využil a ponúkol sa, že jej prevedie eurá na kryptomenu pomocou aplikácie, informujú policajti na Facebooku. 

„Oznamovateľka s jej ponukou súhlasila a podľa pokynov si nainštalovala do mobilu aplikáciu Anydesk, cez ktorú neznáma osoba získala prístup do jej telefónu. Poškodená následne zistila, že žiadne peniaze nezískala, ale práve naopak, v priebehu niekoľkých dní jej boli z účtu vykonané transakcie v prospech neznámych bankových účtov, čím prišla o viac ako 46 000 eur,“ píše polícia v statuse.

5. februára 2024, 9:44 Čas čítania 0:45 Ak máš nainštalované tieto aplikácie, rýchlo ich vymaž. Podvodníci sa cez ne dostanú do tvojho bankového účtu Ak máš nainštalované tieto aplikácie, rýchlo ich vymaž. Podvodníci sa cez ne dostanú do tvojho bankového účtu

Policajti upozorňujú ľudí, aby sa nedali ľahko oklamať a zvážili to, komu svoje peniaze pošlú. Naliehajú na to, aby pri investovaní do kryptomien neposielali peniaze neznámym osobám. 

Domov
Zdieľať
Diskusia