Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
8. februára 2024, 11:29
Čas čítania 1:04

Hellebrandt z PS vysvetľuje, prečo sa vzdal poslaneckého mandátu, a opisuje incident z nemocnice. Ficovi posiela odkaz

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Robert Fico avizoval v stredu 7. februára, že Progresívne Slovensko má vysvetliť činy Hellebrandta a dôvod, prečo sa vzdáva mandátu.

Bývalý opozičný poslanec Národnej rady SR Tomáš Hellebrandt (Progresívne Slovensko) nevie o trestnom oznámení na svoju osobu v súvislosti s pobytom v žilinskej nemocnici. Priblížil, že politickú zodpovednosť vyvodil preto, lebo lekárom neohlásil svoju zdravotnú diagnózu, čo bola chyba. Uviedol to na sociálnej sieti.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina sa podľa jej hovorkyne Zuzany Fialovej nebude k prípadu vyjadrovať.


„Pri svojom pobyte v žilinskej nemocnici som lekárov neupovedomil o svojej zdravotnej diagnóze. Neurobil som tak zo strachu, že táto osobná informácia sa dostane na verejnosť a stane sa prostriedkom politického boja. Zdá sa, že som sa bál oprávnene,“ povedal Hellebrandt.


Mandátu sa podľa vlastných slov nevzdal pre svoju diagnózu. Dôvodom je, že porušil predpisy, a za to musí niesť zodpovednosť. Hellebrandt priblížil, že s ochorením žije vyše 15 rokov, berie lieky a pravidelne chodí v zahraničí na kontroly a liečbu. Vďaka tomu nie je podľa vlastných slov infekčný a nepredstavuje žiadne ohrozenie pre lekársky personál a ani iných ľudí.


„Keďže nepredstavujem ohrozenie pre verejné zdravie, netušil som, že svoju diagnózu musím niekde aktívne hlásiť. Akokoľvek, neznalosť práva neospravedlňuje a je iba mojou chybou, že som sa neoboznámil so slovenskými pravidlami predtým, ako som sa sem vrátil,“ skonštatoval exposlanec.


Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana Šefčíková tvrdí, že k štvrtku neevidujú oznámenie pre podozrenie z takéhoto skutku.


Na pochybenie Hellebrandta upozornil ešte včera predseda vlády Robert Fico na Facebooku. „Progresívne Slovensko by malo vysvetliť, či vzdanie sa mandátu poslanca NR SR Hellebrandta súvisí s incidentom v nemocnici, pre ktorý na neho nemocnica podala trestné oznámenie,“ napísal Fico. Hellebrandt už Fica vyzval, aby povedal, odkiaľ má informácie z incidentu z nemocnice.

Domov
Zdieľať
Diskusia