Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
9. februára 2024, 16:33
Čas čítania 0:39

Letový režim jej zachránil 20 000 eur. Slovenskú dôchodkyňu chcel okradnúť ďalší podvodník vydávajúci sa za vnuka

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

S podvodníkom sa mala seniorka stretnúť pri nemocnici.

Letový režim, nevedomky aktivovaný v mobile, zachránil 85-ročnej dôchodkyni 20 000 eur. Inak by sa pravdepodobne stala ďalšou obeťou podvodu. O prípade v piatok informovala banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti a seniorov aj ich príbuzných opäť vyzvala na obozretnosť.


„Dôchodkyňu v stredu 7. februára kontaktovala z českého čísla neznáma osoba, ktorá od nej familiárnym spôsobom pýtala peniaze. Žena urobila chybu, pretože sa hneď opýtala, či jej volá vnuk, a oslovila ho krstným menom. Na to zrejme neznámy čakal a začal sa vydávať za vnuka. Kázal jej z banky vybrať peniaze, mal si po ne prísť k nemocnici v Banskej Bystrici,“ opísala polícia.

Zachránila ju náhoda 

Keď žena prišla k nemocnici, zistila, že si nevedomky v mobile aktivovala letový režim a nemohla sa nikomu dovolať. Poprosila o pomoc pracovníka strážnej bezpečnostnej služby, ktorý sa ponúkol, že vnukovi zavolá zo svojho telefónu. Ten o ničom nevedel, okamžite informoval políciu a starú mamu odprevadil do banky, kde si pod jeho dohľadom vložila peniaze späť na účet.

Domov
Zdieľať
Diskusia