Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová TASR
12. februára 2024, 19:39
Čas čítania 0:33

Dojemné politické gesto nového fínskeho prezidenta. Navštívil svojho oponenta a povedal mu, ako si ho váži

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

V druhom kole prezidentských volieb zvíťazil expremiér Alexander Stubb.

Bývalý fínsky premiér Alexander Stubb v nedeľu zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb. Jeho protikandidát Pekka Haavisto, niekdajší minister zahraničných vecí, sa vzdal po tom, čo predbežné výsledky pri 90 % spočítaných hlasov naznačovali víťazstvo Stubba.

Víťaz volieb si miesto kritiky od svojho oponenta, naopak, vyslúžil gratuláciu. „No, Alexander. Blahoželám trinástemu fínskemu prezidentovi,“ vyhlásil Haavisto v živom vysielaní po zverejnení prognózy televízie Yle.

Porazeného kandidáta Haavista navštívil nový prezident Stubb priamo vo volebnom štúdiu, kde vystúpil aj na pódiu. Haavista chytil pred všetkými za rameno a poďakoval mu za všetko, čo pre Fínsko urobil, a zároveň za férovú politickú kampaň. „Pekka, si jeden z najlepších ľudí, akých som kedy stretol,“ povedal mu. Po jeho slovách vo volebnom štábe zaburácal veľký potlesk.

fínsko
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia