Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
16. februára 2024, 21:01
Čas čítania 0:57

Muž našiel na parkovisku cudzie kľúče od auta, a tak ho ukradol. Policajti opísali jeho bláznivú jazdu predtým, než skončil v poli

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Po ukradnutí auta išiel na čerpaciu stanicu a natankoval bez zaplatenia.

Polícia obvinila 39-ročného muža z mesta Gbely v okrese Skalica z prečinu krádeže. Keď našiel na parkovisku v obci Kúty pri Senici kľúče od zaparkovaného auta VW Touareg, namiesto oznámenia nálezu vozidlo naštartoval a odišiel na ňom. K tomu na čerpacej stanici na diaľnici D2 natankoval bez zaplatenia. V zmysle zákona mu hrozí trojročný pobyt vo väzení, informovala o tom trnavská krajská polícia.

„Majiteľ auta polícii nahlásil krádež na druhý deň ráno. Policajti začali po vozidle ihneď pátrať a vďaka záznamom z čerpacej stanice zistili, že osobou podozrivou z jeho krádeže by mohol byť polícii dobre známy muž,“ uvádza.

O niečo neskôr prijala polícia od občanov informáciu o pohybe hľadaného auta, ktoré podľa nich vysokou rýchlosťou jazdilo cez obec Sekule smerom na Kúty. „Viaceré hliadky vyrazili na miesto a auto nakoniec našli zapadnuté v poli neďaleko obce Brodské. Policajti našli pri vozidle 37-ročnú spolujazdkyňu, ktorú ihneď obmedzili na osobnej slobode,“ opísala polícia.

Mal zákaz viesť motorové vozidlá a našli u neho drogy

Muža sa podarilo krátko nato chytiť v Kútoch. „Lustráciou zistili, že má navyše uložený zákaz viesť motorové vozidlá až do roku 2029. Pri bezpečnostnej prehliadke mu policajti dokonca našli aj vrecko s bielou kryštalickou látkou,“ doplnila.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Polícia tak rieši muža aj v súvislosti s prečinmi marenia výkonu úradného rozhodnutia a nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinený Gbelčan bude až do rozhodnutia súdu o jeho väzbe umiestnený v policajnej cele.

Domov
Zdieľať
Diskusia