Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent TASR
10. marca 2024, 15:51
Čas čítania 1:00

PRIESKUM: Toto sú najdôveryhodnejší politici na Slovensku, výsledok premiéra Fica prekvapí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V prieskume odpovedalo 1 025 respondentov.

Najdôveryhodnejším politickým lídrom je predseda parlamentu a strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 47 percent, nedôveruje 52 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu TV Markíza Na telo. V prieskume realizovanom v dňoch 14. až 21. februára odpovedalo 1 025 respondentov.

Na druhom mieste sa v rebríčku dôveryhodnosti lídrov umiestnila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Hlave štátu dôveruje 43 percent a nedôveruje 56 percent oslovených v prieskume. Tretím najdôveryhodnejším sa stal premiér SR a líder Smeru-SD Robert Fico. Dôveru mu vyslovilo 34 percent, nedôveru 65 percent respondentov.

Líder PS Michal Šimečka požíva dôveru u 29 percent, nedôveru vzbudzuje u 67 percent opýtaných. Nasleduje predseda KDH Milan Majerský. Dôveruje mu 28 percent a nedôveruje 60 percent ľudí. Na ďalšom mieste je líder hnutia Republika Milan Uhrík, ktorého dôvera u opýtaných dosiahla 25 percent a nedôvera 63 percent.

Predsedovi SNS Andrejovi Dankovi dôveruje 22 a nedôveruje 76 percent respondentov. Šéfovi SaS Richardovi Sulíkovi vyslovilo dôveru 20 percent a nedôveru 78 percent opýtaných. Predsedovi strany Demokrati Jaroslavovi Naďovi dôveruje 19 percent a nedôveruje 72 percent ľudí. Líder hnutia Slovensko Igor Matovič dosiahol v prieskume 13-percentnú dôveru, 87 percent opýtaných mu nedôveruje.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Na konci tabuľky dôveryhodnosti lídrov je šéf Maďarskej aliancie Krisztián Forró, ktorému dôveruje 12 percent opýtaných, 54 percent má k jeho osobe nedôveru.

Za posledné obdobie si z trojice Peter Pellegrini, Zuzana Čaputová a Robert Fico najviac polepšila prvá spomínaná dvojica. Peter Pellegrini zo 46 % narástol na 47 % a Zuzana Čaputová z 42 % na 43 %. Robert Fico spadol z 37 % na 34 %.

Domov
Zdieľať
Diskusia