Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
21. marca 2024, 6:38
Čas čítania 0:48

Ryanair hrozí zrušením obľúbeného letu. Prekážajú mu podmienky letiska, dôležité rozhodnutie spravia už o pár dní

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Leteckej spoločnosti sa nepáčia náklady letiska.

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair v stredu 20. marca pohrozila zrušením svojej základne vo francúzskom meste Bordeaux, ak tamojšie letisko navýši svoje poplatky. Ohrozených je podľa odborov 120 pracovných miest. 


„Letisko chce podľa mňa zdvojnásobiť naše náklady. Nie sme ochotní zaplatiť dvojnásobok ceny v Bordeaux,“ uviedol riaditeľ Ryanairu Michael O'Leary. Podľa neho skutočne hrozí, že spoločnosť môže svoju pobočku v tomto juhofrancúzskom meste zatvoriť už koncom tohtoročnej letnej sezóny.


Objasnil, že na letisku v Bordeaux má Ryanair umiestnené tri lietadlá a úspešne sa im darí prevádzkovať lety. „Ale ak je odpoveďou letiska ‚zaplaťte nám dvojnásobok poplatkov‘, naša odpoveď je nie. Presunieme lietadlá niekam inam,“ dodal O'Leary na leteckom podujatí v Bruseli.

Spoločnosť Ryanair údajne svoj plán s letiskom nekomunikovala

Letisko v Bordeaux vo vyhlásení zaslanom agentúre AFP vyjadrilo ľútosť, že spoločnosť Ryanair informovala svojich zamestnancov o možnosti zrušenia svojej pobočky bez toho, aby to predtým odkomunikovala s letiskom.


Zároveň je podľa neho „poľutovaniahodné, že spoločnosť Ryanair a jej vedenie sa úplne nesprávne vyjadrujú o výške poplatkov na letisku“.


Francúzsky Národný odborový zväz palubných sprievodcov v utorok vyjadril znepokojenie nad hrozbami Ryanairu, ktoré sa podľa neho týkajú približne 120 pracovných miest.
Medzinárodné letisko Bordeaux-Merignac bolo v roku 2023 ôsmym najvyťaženejším francúzskym letiskom s počtom 6,6 milióna cestujúcich.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
Domov
Zdieľať
Diskusia