Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
25. marca 2024, 9:03
Čas čítania 0:25

Z našich obrazoviek čoskoro zmizne obľúbený kanál. Na Slovensku fungoval takmer 20 rokov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

K situácii sa vyjadrila aj Slovenská asociácia pre káblové telekomunikácie, ktorá združuje väčšinu slovenských operátorov.

Na Slovensku sa končí vysielanie špecializovanej stanice ČT Sport na základe žiadosti samotnej Českej televízie. V uplynulých dňoch česká verejnoprávna televízia požiadala o stiahnutie tohto kanála všetkých slovenských operátorov, informuje portál Z Regiónu.sk. 

Aj Slovenská asociácia pre káblové telekomunikácie združujúca väčšinu slovenských operátorov im odporúča vyradiť z ponuky ČT Sport. „Slovenská asociácia pre káblové telekomunikácie plne rešpektuje rozhodnutie Českej televízie a vzhľadom na dlhoročnú vzájomnú spoluprácu odporúča svojim členom vyradiť tento športový kanál zo svojej televíznej ponuky,“ uviedla vo vyhlásení asociácia. 

ČT Sport prvýkrát spustila česká verejnoprávna televízia už vo februári roku 2006, keď odvysielala Zimné olympijské hry v Turíne. Športový kanál Českej televízie vznikol ako jej štvrtá stanica. 

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Domov
Zdieľať
Diskusia