Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
27. marca 2024, 15:20
Čas čítania 0:28

Neúspešný kandidát Forró podporí v 2. kole prezidentských volieb Petra Pellegriniho. Zverejnil dôvody

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Forró a Maďarská aliancia podporia v 2. kole volieb Pellegriniho.

Predseda strany Maďarská aliancia Krisztián Forró podporí v druhom kole prezidentských volieb predsedu Národnej rady SR a lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho. Informovali o tom na spoločnej stredajšej tlačovej konferencii. Forró kandidoval v prvom kole volieb, do druhého nepostúpil.

„V tejto chvíli a za týchto podmienok si myslím, že by bolo alibistické povedať, nech sa ľudia rozhodnú,“ uviedol Forró a podčiarkol potrebu určiť smerovanie krajiny. Preto si myslí, že za súčasných podmienok je práve Pellegrini ako prezident najlepšou voľbou pre Slovensko a pre každého, pre koho sú dôležité regióny, národnostné komunity či mier.

Do druhého kola prezidentských volieb postúpili Ivan Korčok, ktorý získal 42,51 % hlasov, a Peter Pellegrini so ziskom 37,02 % hlasov. Forró získal v prvom kole volieb 2,9 % hlasov voličov.

pellegrini
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
Domov
Zdieľať
Diskusia