Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
27. marca 2024, 21:10
Čas čítania 0:40

GALÉRIA: Aktivisti zorganizovali akciu „Ruky preč od RTVS“. Protestujúci vytvorili okolo Slovenského rozhlasu živú reťaz

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na podporu RTVS sa v stredu 27. marca v Bratislave uskutočnil protest.

Stovky ľudí sa v stredu zúčastnili na Námestí slobody v Bratislave na proteste na podporu RTVS. Usporiadala ho iniciatíva Mier Ukrajine. Účastníci neskôr vytvorili aj živú reťaz okolo budovy rozhlasu ako vyjadrenie nesúhlasu s návrhom zákona o Slovenskej televízii a rozhlase.

Na proteste prečítali spoločné vyhlásenie občianskych iniciatív s názvom Ruky preč od RTVS. Dohromady sa pod neho podpísali občianske iniciatívy z 19 slovenských miest.
„Návrh zákona o RTVS z dielne súčasnej vládnej koalície má jediný cieľ – úplné ovládnutie verejnoprávneho mediálneho priestoru a jeho využívanie na šírenie správ podporujúcich súčasnú vládnu moc a jej zahraničnopolitické smerovanie,“ uviedla Lucia Štasselová za iniciatívu Mier Ukrajine.

Návrh zákona museli odložiť

Ministerstvo kultúry SR 11. marca predložilo do skráteného medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase. Súčasná inštitúcia by sa nemala rozdeliť, navrhujú však viacero zmien.

Rezort v pondelok 25. marca informoval, že návrh zákona odkladajú, dokým sa k nemu nevyjadrí Legislatívna rada vlády SR. Vyjadrili sa, že vzhľadom na počet pripomienok a komplexnosť problematiky aktuálne pracuje na dopracovaní nového zákona.

rtvsrtvsrtvsrtvs
Zobraziť galériu
(7)
Domov
Zdieľať
Diskusia