Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
28. marca 2024, 19:25
Čas čítania 0:35

Prečo sú žlté autá výnimočné? Ich hodnota klesá pomalšie, ukázal prieskum

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

O žlté vozidlá je na trhu o niečo nižší záujem pri predaji, no dopyt je stále oveľa vyšší ako reálna ponuka.

Priemerné vozidlo stráca po troch rokoch 22,5 % svojej hodnoty, zatiaľ čo žlté vozidlá len 13,5 %. Naopak, najviac strácajú hodnotu zlaté vozidlá, a to až na úrovni 25,9 %. Vyplýva to z minuloročných dát platformy iSeeCars.com, na čo poukázala spoločnosť Aures Holdings.


„Platforma analyzovala vlani vyše 1,3 milióna trojročných jazdených vozidiel, aby zistili vplyv farby na hodnotu pri ďalšom predaji. Dospeli k tomu, že farba auta môže ovplyvniť jeho hodnotu až o 5000 USD (4 622,78 eura),“ uviedla spoločnosť.

Platforma vysvetlila, že aj keď je o žlté vozidlá o niečo nižší záujem pri predaji, stále je dopyt oveľa vyšší ako reálna ponuka.


V ponuke predaja ojazdených vozidiel však prevažujú vozidlá v tlmených farbách. Podľa údajov spoločnosti je 64 % áut predaných na Slovensku v štyroch farbách, a to sivej (20,3 %), bielej (18,5 %), čiernej (14,6 %) a červenej (10,9 %). Sivé a čierne vozidlá sú najčastejšie v prevedení kombi, biele zase SUV a červené hatchbacky.

ŽLTE AUTO
Zdroj: Wikipedia/JarrahTree
Domov
Zdieľať
Diskusia