Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
29. marca 2024, 18:30
Čas čítania 1:11

Pohotovosti v Bratislavskom kraji budú počas sviatkov v štandardnom režime. Pozri si prehľad

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Niektoré pohotovostné lekárne majú v Bratislavskom samosprávnom kraji nepretržitú prevádzku.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pripravil aj tento rok prehľad pohotovostí a zubno-lekárskych pohotovostí pre deti i dospelých, ak by nadchádzajúce veľkonočné sviatky priniesli so sebou úraz či vážnejšiu chorobu. K dispozícii budú v štandardnom režime. 


„Akútne a náhle zmeny zdravotného stavu, ktoré bezprostredne neohrozujú život pacienta, rieši ambulantná pohotovostná služba (APS),“ pripomenula hovorkyňa BSK Lucia Forman s tým, že počas pracovných dní funguje od 16.00 do 22.00 h a víkendov a sviatkov od 7.00 h.


Ambulancie pohotovostnej služby budú fungovať v Železničnej nemocnici s poliklinikou na Šancovej ulici a v petržalskej Poliklinike Strečnianska. Pre detských pacientov nájdu rodičia pomoc v Národnom ústave detských chorôb na Limbovej ulici, počas sviatkov a víkendu od 7.00 do 22.00 h, v pracovné dni od 16.00 h. Pacienti môžu vyhľadať pomoc aj v Nemocnici na ulici Duklianskych hrdinov v Malackách a v APS Komplexná zdravotná služba na Bratislavskej ulici v Pezinku.


Počas sviatkov bude otvorených aj šesť zubných pohotovostných ambulancií. Fungovať budú na Drieňovej, Laurinskej, Krížnej, Bajkalskej, Jarabinkovej ulici.


Ústavná pohotovostná služba bude dostupná nepretržite v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) v Ružinove, na Kramároch a v Petržalke a v Nemocnici Malacky.

Pohotovostné služby


Pohotovostnú službu budú mať aj lekárne, rozpisy vznikli na základe dohody BSK a Slovenskej lekárnickej komory. Jedna pohotovostná lekáreň má nepretržitú prevádzku, a to Univerzitná lekáreň, jedna pohotovostná lekáreň je priamo v ambulantnej pohotovosti pre deti v Národnom ústave detských chorôb na Kramároch. Otvorená je denne do 22.30 h.


„Úlohou lekárenskej pohotovosti je vydať lieky pacientom ošetreným na ambulancii lekárskej pohotovostnej služby pre dospelých, deti a dorast,“ pripomenula Forman s tým, že v pohotovostnej lekárni sa prednostne vydávajú lieky na recepty z pohotovostí, nejde teda o každodennú prevádzku lekárne. Voľnopredajné lieky, ako sú vitamíny, výživové doplnky či „bežné“ lieky proti bolesti, odporúča kúpiť si v predstihu alebo až po sviatkoch.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Martin Palkovič
Domov
Zdieľať
Diskusia