Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. apríla 2024, 11:21
Čas čítania 0:42

SHMÚ znova varuje pred nebezpečným vetrom. Jeho rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal okrem veterných aj hydrologické výstrahy.

Na západnom Slovensku treba v utorok počítať so silnejším vetrom. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa.


Výstrahy platia pre celý Bratislavský a Trnavský kraj, takmer celý Nitriansky kraj a okres Myjava. Miestami tam môže vietor dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu (km/h), v priemere 45 km/h. „Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ pripomínajú meteorológovia.


Vo viacerých severných okresoch platia naďalej výstrahy prvého stupňa pred dažďom. Pri búrkach môže spadnúť 35 až 45 milimetrov zrážok. Na severe platia naďalej aj výstrahy prvého stupňa pred vetrom na horách. Na hrebeňoch nad cca 1700 m n. m. sa očakáva vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 km/h, v priemere 70 až 85 km/h), čo je víchrica.

Výstraha pred povodňami

SHMÚ zároveň vydal hydrologické výstrahy. Platia pre okresy Žilina-sever, Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Žilina-Rajčanka, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Brezno a Gelnica. Dôvodom môžu byť povodne z trvalého dažďa, v prípade okresu Brezno povodeň z topiaceho sa snehu a dažďa.

SHMÚ
Zdroj: SHMÚ
Hydrologické výstrahy.
Hydrologické výstrahy. Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia