Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
7. apríla 2024, 9:22
Čas čítania 0:29

GALÉRIA: Pepco sťahuje z predaja nebezpečné výrobky. Obsahujú olovo aj rôzne chemikálie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Obchodný reťazec sľubuje okamžité vrátenie peňazí.

Lacný obchodný reťazec Pepco sťahuje z predaja niekoľko nebezpečných výrobkov, ktoré môžu ohroziť zdravie zákazníkov. V obchodoch už nenájdeš pekáč, hrnčiarsky kruh a ani farebné ceruzky v tube, informuje obchod na webe.

Hrnčiarsky kruh môže byť zdravotne nebezpečný, pretože obsahuje viac olova, ako je dovolené. „Na základe interných testov sa zistilo, že výrobok nespĺňa požiadavky normy EN 71-3:2019+A1:2021 z dôvodu prekročeného obsahu olova v hline,“ vysvetlilo Pepco.

Výrobok s názvom PLU 348845 Prémiový pekáč otestovali a zistili, že sa nepriľnavý povlak môže odlepovať od plechovej časti produktu. Pri pastelkách zistili, že prekračujú dovolený obsah syntetických chemikálií.

„Žiadame vás, aby ste zakúpený produkt vrátili do najbližšej predajne Pepco. Náklady za nákup produktu vám budú vrátené. Nemusíte predkladať doklad o kúpe výrobku,“ dodal reťazec.

plechpepcopepco
Zobraziť galériu
(3)
Domov
Zdieľať
Diskusia