Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
7. apríla 2024, 16:50
Čas čítania 0:29

Elon Musk v auguste predstaví robotaxi. Nová Tesla bude samoriadiace vozidlo

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Tesla plánuje v auguste predstaviť samoriadiace vozidlo robotaxi.

Spoločnosť Tesla 8. augusta predstaví dlhoočakávané plne autonómne vozidlo robotaxi. Oznámil to v piatok 5. apríla šéf automobilky Elon Musk. Viac informácií na sociálnej sieti X neuviedol.

Podľa skorších vyjadrení americkej automobilky má byť vozidlo založené na novej technickej platforme, ktorá zefektívni výrobu a zníži náklady. Musk už roky sľubuje, že vozidlá Tesly budú jazdiť bez toho, aby do ich riadenia zasahoval človek.

Súčasná technológia autopilota v existujúcich vozidlách Tesly zatiaľ predstavuje len asistenčný systém, ktorý si vyžaduje kontrolu a zásahy človeka za volantom. V Spojených štátoch môžu vodiči v súčasnosti testovať pokročilú verziu autopilota od Tesly s názvom Full Self-Driving.

Tieto vozidlá nie sú samoriadiace a videozáznamy ukázali, že vodiči musia opakovane zasahovať do ich riadenia, aby zabránili nehodám spôsobeným chybami softvéru. 

Elon Musk
Zdroj: Getty Images/Maja Hitij
Domov
Zdieľať
Diskusia