Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
11. apríla 2024, 20:56
Čas čítania 0:29

V Chorvátsku údajne odfotili žraloka. Odborníci tvrdia, že môže ísť aj o dravého žraloka mako

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Odborníci nevedia na základe fotografií presne identifikovať, o aké ryby ide.

V chorvátskej oblasti Brijuny, ktorá sa nachádza neďaleko Istrie, údajne odfotili žraloka. Ten bol podľa surfistov a rybárov, ktorí sa na mieste nachádzali, agresívny a zaútočil na tuniaka, informuje Regional Express.

Odborníci uvádzajú, že na základe fotografií nevedia presne identifikovať, či išlo o spomínané ryby. Experti z Prírodovedeckej fakulty Univerzity v Pule tvrdia, že vyskakujúcou rybou môže byť tuniak.

„Vidno plutvu, ktorá by mohla patriť žralokovi obrovskému, ktorého nedávno zazreli pri obci Savudrija. Ten žralok sa živí planktónom a určite na tuniaka nezaútočil, ale je možné, že sa na tom mieste kŕmili spoločne,“ vysvetlil morský biológ Neven Iveša. 

Podľa biológa je aktuálne v mori množstvo malých rýb, ktorými sa oba druhy živia. Pre portál uviedol, že môže ísť aj o dravého žraloka mako. 

Domov
Zdieľať
Diskusia