Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
16. apríla 2024, 11:53
Čas čítania 0:37

VIDEO: Takto chytil zásahový tím páchateľov, ktorí nelegálne odčerpávali naftu v starom sklade pri Senci

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Polícia zistila, že páchatelia odčerpali naftu v celkovom objeme 63 700 litrov, čo predstavuje škodu približne 68 800 eur.

Polícia zverejnila video zo zásahu v obci Kaplná. Bratislavská krajská kriminálka objasnila v rámci akcie Zavar sofistikovanú krádež nafty. V jednom z priestorov v okrese Senec páchatelia nelegálne odčerpávali motorovú naftu z produktovodu vedúceho zo Slovenska do Českej republiky.

Obvineniu už čelí 53-ročný Igor N. a 48-ročný Mareks K. z Lotyšska. „Páchatelia sa prostredníctvom odberných hadíc napojili doposiaľ presne nezisteným spôsobom na produktovod, z ktorého pomocou technického zariadenia odčerpávali naftu,“ skonštatovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.


Odberné hadice položili do hĺbky 60 centimetrov, naftu odčerpávali do vopred pripravených veľkokapacitných flexibilných vakov na kvapalinu. Vyšetrovaním polícia zistila, že páchatelia odčerpali naftu v celkovom objeme 63 700 litrov, čo predstavuje škodu približne 68 800 eur.


Jeden z mužov čelí obvineniu zo zločinu krádeže, druhý zo zločinu krádeže spáchaného v štádiu prípravy. Za uvedené trestné činy hrozí páchateľom väzenie na tri až desať rokov. Vykonané boli viaceré domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. V súčasnosti vyšetrovateľ pokračuje v obhliadke miesta činu.

Domov
Zdieľať
Diskusia