Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
16. apríla 2024, 17:19
Čas čítania 0:39

Už je známy definitívny termín, kedy otvoria kľúčový úsek D1 pri Ružomberku. Vodiči sa naň môžu tešiť do konca roka 2025

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Primátor Ružomberka tvrdí, že prioritou je dopravné prepojenie diaľnice a rýchlostnej cesty R1.

Diaľničný úsek pri Ružomberku plánujú odovzdať motoristom do užívania do konca roka 2025. Po kontrolnom dni na stavbe D1 Hubová – Ivachnová to v pondelok oznámil minister dopravy Jozef Ráž.

Napredovanie výstavby diaľničného úseku Ivachnová – Hubová označil v utorok ružomberský primátor Ľubomír Kubáň za dobrú správu. Pripomenul však, že prioritou je aj dopravné prepojenie diaľnice a rýchlostnej cesty R1. Trvalé dopravné zaťaženie totiž podľa Kubáňa trápi Ružomberok každý deň.


„Zlá dopravná situácia, ktorú spôsobuje 30 000 automobilov na hlavnom cestnom ťahu cez mesto každý deň, je dennodenne aj v mestských častiach. Niet pochybností, že konečné vyriešenie problémov prinesie až dokončenie diaľnice. My pre to urobíme všetko, čo v rámci kompetencií, ktoré samospráva má, môžeme,“ ubezpečil primátor.


Zároveň podotkol, že rovnaký význam a prioritu dávajú dopravnému prepojeniu R1 a D1 z Banskej Bystrice cez Donovaly do Ružomberka. Upozornil, že spoľahlivá dopravná infraštruktúra má význam pre región a mesto aj z hľadiska mobility pracovnej sily a je dôležitá pre zabezpečenie konkurencieschopnosti v regióne, prílevu investícií i rozvoja.

Domov
Zdieľať
Diskusia