Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. apríla 2024, 16:45
Čas čítania 0:30

Štát finančne pomôže tisíckam Slovákom s obnovou domov. Príspevok zaplatí nové okná či dvere, už zverejnili prvé detaily

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Rezort určí konkrétne obce a mestá, ktorých obyvatelia budú môcť o nenávratný finančný príspevok žiadať.

Minister životného prostredia Tomáš Taraba má v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia pripraviť a vyhlásiť výzvu na čiastkovú obnovu rodinných domov Obnov Dom Mini do 30. júna.

Pilotná výzva podporí z prostriedkov plánu obnovy čiastočnú obnovu najmenej 3 060 rodinných domov. Príspevok poskytnú na zateplenie častí stavebných konštrukcií, výmenu okien a dverí, výmenu zdroja tepla či inštaláciu obnoviteľných zdrojov energie.

Podmienky získania príspevku 

Oprávnenými žiadateľmi budú podľa neho fyzické osoby, ktoré splnia podmienku ohrozenosti energetickou chudobou podľa vopred určených ekonomických indikátorov. Tie budú stanovené v spolupráci s relevantnými orgánmi. Zvýši sa tak podľa envirorezortu dostupnosť obnovy aj pre domácnosti, ktorým finančná a sociálna situácia neumožňuje zapojiť sa do štandardných výziev Obnov dom.

Rezort zároveň určí konkrétne obce a mestá, ktorých obyvatelia budú môcť o nenávratný finančný príspevok žiadať.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia