Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. apríla 2024, 8:31
Čas čítania 1:15

Môžeš ušetriť veľa peňazí, štát ti preplatí rôzne kurzy v rámci nového projektu. Podmienky sú jednoduché

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V rámci tohto projektu sa nebude podporovať vzdelávanie zamerané na získanie vodičského oprávnenia skupiny B.

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny spustili národný projekt Zručnosti pre trh práce. Cieľom nového projektu je podporiť ľudí v snahe nájsť si prácu či ochrániť a zlepšiť svoje postavenie na trhu práce. Záujemcom, ktorí splnia požadované podmienky, zaplatia úrady práce vzdelávací či rekvalifikačný kurz. Do projektu sa môžu zapojiť uchádzači o zamestnanie aj záujemcovia o zamestnanie. 

 
Žiadatelia si sami vyberú vzdelávanie aj jeho poskytovateľa. Úrady práce budú akceptovať poskytovateľov pôsobiacich v oblasti vzdelávania aspoň jeden rok. Žiadosť o poskytnutie príspevku je potrebné podať najneskôr 30 kalendárnych dní pred začiatkom kurzu osobne alebo poštou na príslušnom úrade práce, ktorý každú žiadosť individuálne posúdi.

 
Pri schvaľovaní žiadostí budú úrady práce prihliadať na individuálne predpoklady a potreby žiadateľov, ako aj na potreby trhu práce a nedostatkové pracovné pozície, ktoré bude identifikovať a štvrťročne aktualizovať Aliancia sektorových rád. Na poskytnutie príspevku nie je právny nárok. Ak úrad práce žiadosť schváli, uzavrie so žiadateľom dohodu, na základe ktorej mu zaplatí vzdelávací kurz.

V rámci tohto projektu sa nebude podporovať vzdelávanie zamerané na získanie vodičského oprávnenia skupiny B.

Aké sú podmienky získania príspevku? 

Ak sa o príspevok uchádza občan, ktorý nie je evidovaný na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie, je potrebné, aby sa pred podaním žiadosti o príspevok zaregistroval ako záujemca o zamestnanie. To je možné urobiť na ktoromkoľvek úrade práce bez ohľadu na trvalý pobyt prostredníctvom formulára „Žiadosť záujemcu o zamestnanie o sprostredkovanie vhodného zamestnania“, ktorý je možné podať osobne, elektronicky na portáli www.slovensko.sk alebo poštou.

16. mája 2024, 15:00 Čas čítania 2:46 Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom

Jeden žiadateľ môže byť v rámci tohto projektu podporený maximálne dvakrát. V prípade, ak žiadateľ prejaví záujem o druhý príspevok, uprednostní sa vzdelávanie, ktoré nadväzuje na predošlý kurz.

Druhé podporenie môže nasledovať až po ukončení záväzkov vyplývajúcich z prvej dohody uzatvorenej s úradom práce. Realizácia národného projektu Zručnosti pre trh práce je plánovaná do marca 2026 a je na ňu vyčlenených viac ako 42 miliónov eur z európskych zdrojov a štátneho rozpočtu SR.

Domov
Zdieľať
Diskusia