Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
24. apríla 2024, 19:44
Čas čítania 0:26

Pri Bratislave našli v lese vysoko toxickú látku. Polícia pátra po neznámom páchateľovi

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Sklenenú fľašu s ortuťou našli vo Svätom Jure v okrese Pezinok.

Enviropolícia vedie trestné konanie voči neznámemu páchateľovi vo veci podozrenia zo zločinu nedovolenej výroby a držania jadrových materiálov, rádioaktívnych látok, vysoko rizikových chemických látok a vysoko rizikových biologických agensov a toxínov.

Páchateľ na pozemku vo Svätom Jure (okres Pezinok) údajne uložil v lese voľne na zem v sklenenej fľaši kovovú ortuť v objeme približne 500 mililitrov. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.


„Ortuť je v zmysle zákona a európskych nariadení klasifikovaná ako veľmi toxická látka, ktorá predstavuje globálnu a vážnu hrozbu pre ľudské zdravie, vzhľadom na jej toxické vlastnosti ide o vysoko rizikovú chemickú látku,“ upozornila polícia. Vyzýva ľudí, aby kontaktovali políciu telefonicky alebo na sociálnej sieti, ak majú o prípade informácie.

Domov
Zdieľať
Diskusia