Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
27. apríla 2024, 12:41
Čas čítania 1:05

Ikonická turistická vyhliadka končí. Kvôli „nevychovaným turistom“ Japonsko postaví bariéru a znemožní krásny výhľad

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

S osádzaním sieťovej bariéry sa začne už budúci týždeň a ponechajú ju tam až dovtedy, kým nedôjde k výraznému zlepšeniu situácie.

Japonské úrady sa chystajú osadiť obrovskú čiernu bariéru, ktorá bude brániť v populárnom výhľade na ikonickú horu Fudži. Na takýto krok ich podnietili davy nevychovaných zahraničných turistov. 


Istý nemenovaný predstaviteľ mesta Fudžikawagučiko informoval, že s osádzaním sieťovej bariéry – vysokej 2,5 metra a dlhej zhruba 20 metrov – začnú už na budúci týždeň. „Je poľutovaniahodné, že to musíme urobiť kvôli niektorým turistom, ktorí nedokážu rešpektovať pravidlá,“ povedal pre agentúru AFP.


Opatrenia tohto druhu už prijalo aj Kjóto, kde tento rok zakázali turistom v dôsledku ich nevhodného správania vstup do bočných uličiek štvrte, v ktorej žijú gejše. Do Japonska ročne prichádza obrovský počet turistov, pričom v marci prvýkrát toto číslo presiahlo tri milióny za jediný mesiac.

Obľúbená turistická vyhliadka 

Sopečnú horu Fudži, ktorá je najvyšším vrchom v Japonsku, si zvykli fotografovať z mnohých miest letoviska Fudžikawagučiko, odkiaľ je dobre viditeľná. Obzvlášť obľúbená je vyhliadka, kde sa majestátna sopka nachádza za obchodom so zmiešaným tovarom zo siete Lawson. Turistom totiž poskytuje zaujímavý kontrast, pričom na sociálnych sieťach údajne práve preto označujú miesto za „veľmi japonské“.


Zahraniční turisti sa však podľa predstaviteľov mesta často nesprávajú dobre, miesto býva preľudnené a oni ignorujú dopravné značky či upozornenia. Práve preto sa mesto rozhodlo nainštalovať v tejto lokalite zmienenú obrovskú bariéru.


Pred náporom turistov má okrem iného chrániť aj priľahlú zubnú kliniku. Aj pred ňou totiž turisti občas parkujú bez povolenia a dokonca sa našli aj takí, ktorí sa pre lepší výhľad na horu Fudži pokúšali vyliezť na jej strechu. Mesto si podľa slov citovaného predstaviteľa neželalo, aby situácia dospela až do tohto bodu, v súčasnosti však plánuje zástenu osadiť a ponechať až dovtedy, kým nedôjde k jej výraznému zlepšeniu.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: Flickr (Danny Choo)
Domov
Zdieľať
Diskusia