Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
6. mája 2024, 19:24
Čas čítania 0:29

Pellegrini tvrdí, že jeho kampaň bola lacnejšia ako Korčokova. Zatiaľ však stále nie je jasné, odkiaľ na ňu zobral peniaze

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pellegriniho kampaň je podľa zverejneného dokumentu o 471 eur lacnejšia než Korčokova.

Peter Pellegrini tvrdí, že jeho kampaň bola lacnejšia ako kampaň Ivana Korčoka. Víťaz prezidentských volieb zároveň hovorí, že sa zmestil do zákonného limitu na financovanie prezidentskej kampane, ktorý predstavuje 500-tisíc eur, upozorňuje Denník N

Budúci prezident Slovenskej republiky uviedol, že jeho kampaň ho vyšla 499 451 eur. Pellegrini odovzdal výpis nákladov ako posledný z kandidátov a ministerstvo vnútra ho sprístupnilo dnes.

Pellegriniho kampaň je podľa zverejneného dokumentu o 471 eur lacnejšia než Korčokova. Zo správy zatiaľ nie je jasné, odkiaľ na ňu zobral peniaze. Neobsahuje údaje o darcoch. 

Transparency International Slovensko vyhodnocovala kampaň Pellegriniho ako jednu z najmenej transparentných aj preto, že odmietol ukázať, kto mu na ňu prispel. Transparency ešte pred voľbami odhadovala, že kampaň Petra Pellegriniho môže prekračovať zákonné limity o desaťtisíce eur.

Domov
Zdieľať
Diskusia