Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
9. mája 2024, 6:40
Čas čítania 0:51

Fanúšikovia Harryho Pottera sa môžu tešiť. Na Slovensku otvorili originálnu putovnú výstavu, na návštevu máš však limitovaný čas

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Výstava Harry Potter v 22 jazykoch je putovná a cestuje naprieč krajinami Únie.

V Novohradskej knižnici v Lučenci v pondelok 6. mája slávnostne sprístupnili putovnú výstavu s názvom Harry Potter v 22 jazykoch, ktorá bude pre verejnosť prístupná do konca mája. Podujatie sa konalo v rámci Dňa Európy, ktorým si v meste pripomenuli 20. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie.


Putovná výstava Harry Potter v 22 jazykoch, ktorá cestuje naprieč krajinami Únie, pozostáva z kníh o známom čarodejníkovi a ďalších artefaktoch zo sveta mágie. „Okrem výstavy sme v Novohradskej knižnici sprístupnili aj kútik venovaný EÚ, kde návštevníci nájdu informačné materiály. Dozvedia sa viac o význame EÚ, jej činnostiach, európskom práve či benefitoch členstva v tomto zoskupení,“ povedala Michaela Hrnčiarová z centra Europe Direct Lučenec.

Podujatie EÚ

Deň Európy v Lučenci organizovala samospráva v spolupráci s centrom Europe Direct Lučenec a ďalšími partnermi v priestoroch lučeneckej radnice. Podujatie bolo zamerané na propagáciu EÚ, jej priorít, aktuálnych tém rezonujúcich v Únii, ale tiež na oslavu 20. výročia vstupu Slovenska do EÚ.


Členstvo v Únii podľa vedenia mesta prinieslo Lučencu počas dvoch desaťročí viacero úspešných projektov. „Medzi tie najväčšie patrí napríklad komplexná rekonštrukcia synagógy, rozsiahla obnova historickej radnice, komplexné rekonštrukcie dvoch materských škôl, znižovanie energetickej náročnosti budov, výstavba cyklotrás do Vidinej a Haliče, projekty v cestnej infraštruktúre či rôzne ďalšie dotácie, ktoré značnou mierou prispeli k nášmu rozvoju,“ vymenovala primátorka Lučenca Alexandra Pivková.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: Flickr/Snapshooter46
Domov
Zdieľať
Diskusia