Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. mája 2024, 10:46
Čas čítania 0:49

Na Slovensko ušiel proruský agent, ktorého Česko zaradilo na sankčný zoznam. Šutaj Eštok problém nevidí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Progresívne Slovensko vyzýva Ministerstvo vnútra SR, aby konalo v prípade Arťoma Marčevského z platformy Voice of Europe.

Opozičné parlamentné hnutie PS vyzýva ministerstvo vnútra a migračný úrad, aby konali v prípade Arťoma Marčevského z platformy Voice of Europe. Ministerstvo vnútra SR argumentuje, že Marčevskij sa nedopustil trestného činu, pre ktorý by bol zaradený na zoznam sankcionovaných osôb.

PS upozornilo, že Marčevskyj je súčasťou ruskej siete v Európe, ktorá sa pokúšala ovplyvniť politiku v EÚ vrátane eurovolieb.

„Kompetentní by dávno mali pracovať na jeho vyhostení, no vláda odmieta konať. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok tvrdí, že žiadne ohrozenie nevidí a konať nebude,“ uviedla poslankyňa Národnej rady SR Zuzana Števulová, ktorá poukázala na to, že na platforme Voice of Europe vystúpili aj koaliční politici.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová v mene ministra vnútra počas pravidelnej štvrtkovej Hodiny otázok v NR SR deklarovala, že MV bude konanie o vykonávaní medzinárodných sankcií voči Marčevskému iniciovať, ak sa naplnia jeho zákonné dôvody.

Marčevskij vraj ovplyvňuje európskych politikov

Marčevskij sa podľa českej vlády a spravodajských služieb spolu s ďalším ukrajinským proruským politikom Viktorom Medvedčukom prostredníctvom Voice of Europe snažili ovplyvňovať európskych politikov a niektorým z nich odovzdávať peniaze. Na český sankčný zoznam bol zaradený koncom marca, odvtedy sa zdržiava na Slovensku.

Podnikateľ využíval dočasnú ochranu, ktorú získal ako utečenec z Ukrajiny v prvej polovici roku 2022 od českého ministerstva vnútra.

Domov
Zdieľať
Diskusia