Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
13. mája 2024, 6:33
Čas čítania 0:33

Vojna v Pásme Gazy si vyžiadala už viac ako 35 000 obetí, väčšina z nich boli civilisti

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Vojna v Pásme Gazy trvá už viac ako sedem mesiacov.

Na 35 034 stúpol počet obetí vojny v Pásme Gazy, ktorá trvá už viac ako sedem mesiacov. Uviedlo to v nedeľu tamojšie ministerstvo zdravotníctva riadené Hamasom. Väčšina z obetí boli civilisti. 


Najnovšia bilancia zahŕňa aj 63 úmrtí za posledných 24 hodín. Rezort zdravotníctva dodal, že v dôsledku vojny v Gaze dosiaľ utrpelo zranenia ďalších 78 755 ľudí.


Vojna v Pásme Gazy sa začala po útoku palestínskeho militantného hnutia Hamas na juhu Izraela 7. októbra 2023. Militanti z Hamasu vtedy zabili zhruba 1 170 ľudí, väčšinou civilistov.

Do Gazy zároveň uniesli približne 250 rukojemníkov, z ktorých vyše sto prepustili počas týždňového prímeria na prelome novembra a decembra výmenou za 240 palestínskych väzňov.

Izrael na októbrový útok odpovedal masívnymi náletmi a pozemnou ofenzívou v Pásme Gazy. Veľká časť Pásma Gazy je v dôsledku bojov zruinovaná a jej obyvatelia sú vo veľmi zlej humanitárnej situácii.

gaza
Zdroj: AP Photo/Hatem Ali, File
Domov
Zdieľať
Diskusia