Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Nina Miščíová
16. mája 2024, 16:43
Čas čítania 0:32

HOAX: Fotografia, na ktorej má byť atentátnik Juraj C. spolu s Martinom Milanom Šimečkom, nie je pravdivá

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Príspevok má tisícky zdieľaní.

Po atentáte na premiéra Roberta Fica začala po internete kolovať fotografia, na ktorej má byť údajne zachytený atentátnik Juraj C. spolu s Martinom Milanom Šimečkom (otcom predsedu Progresívneho Slovenska Michalom).

Na fotografii sa s najväčšou pravdepodobnosťou v skutočnosti nachádzajú Jana B. - L. a Juraj D., ktorí boli krstnými rodičmi knihy útočníka Juraja. Informáciu priniesol projekt Demagog.sk.

„Po streľbe na slovenského premiéra sa na sociálnych sieťach objavila fotografia z krstu knihy, ktorú napísal údajný páchateľ J. C. Okrem neho je na snímke žena a ďalší muž. Vidno ho z profilu a má sklonenú hlavu. Niektoré FB profily tvrdia, že druhý muž je Martin Šimečka. Ide pritom o J. D., čo je zrejmé z ďalších záberov z tohto podujatia, ako aj z článku, ktorý vyšiel v denníku Sme,“ napísali Hoaxy a podvody.

Sociálna sieť Facebook príspevok odstránila. 

Domov
Zdieľať
Diskusia