Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. júna 2024 o 20:46
Čas čítania 0:46

SNS chce regulovať sexuálnu výchovu na školách. Toto všetko chce obmedziť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

S podobným návrhom prišiel aj poslanec z Matovičovho Slovenska, ale parlament ho odmietol.

Koaličná SNS predloží návrh zákona, ktorý má regulovať sexuálnu výchovu na školách. Informovala o tom hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová. Návrh chcú podať v lete, aby sa o ňom mohlo rokovať na septembrovej schôdzi Národnej rady SR.


„SNS súčasne navrhne, aby najmä základné a stredné školy prísne dodržiavali učebné osnovy, aby rodičia vedeli o tom, kto, kedy a ako vzdeláva ich deti v oblasti sexuálneho správania,“ priblížila Škopcová.

Regulácia sa má týkať základných aj stredných škôl 

Má ísť o novelu zákona, podľa ktorej bude takisto možné distribuovať učebný materiál, ktorý bude schválený len príslušným pedagogickým ústavom, respektíve príslušnými inštitúciami.

SNS chce podľa hovorkyne zabrániť, aby na základné a stredné školy chodili napríklad aktivisti z tretieho sektora „a šírili výučbu bez príslušného súhlasu rady školy a rodičov“. Strana zdôraznila, že v školách sa majú pohybovať len pedagógovia a odborníci v danom odbore.


Podobný návrh predkladal poslanec Richard Vašečka (Slovensko, Za ľudí, KÚ) cez novelu školského zákona, parlament ho v utorok 18. júna odmietol. Poslanec navrhoval podmieniť výchovu a vzdelávanie v tejto oblasti informovaným súhlasom rodičov. Argumentoval právami rodičov, napríklad právom vychovávať deti v zhode s vlastným náboženským a filozofickým presvedčením. Vašečkov návrh nebol podľa SNS komplexný.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia