Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
29. júna 2024 o 16:07
Čas čítania 0:46

Andrej Danko: Získali sme väčšinu, môžeme si schváliť čokoľvek. Je to šokujúce tvrdenie, reaguje opozícia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čo sa deje: Andrej Danko a Martin Dubéci sa dnes streli v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu.

  • Predseda SNS Andrej Danko dnes v diskusnej relácii Sobotné dialógy povedal, že koalícia má právo demokraticky schváliť čokoľvek.
  • Danko počas diskusie skákal do reči Dubécimu aj moderátorke, ktorá ho niekoľkokrát zahriakla. Danko však tvrdil, že má právo zakričať si, keďže v rozhlase nebol tri roky. Moderátorka ho upozornila, že to nie je pravda, na čo Danko povedal, že to je úplne jedno.
  • Danko v debate opäť urážal prezidentku a povedal, že jej obraz nemal zavesený ani vo svojej kancelárii. Opäť útočil aj na nezávislé médiá.

Prečo je to dôležité: Oponent Andreja Danka Martin Dubéci pripomenul, že v štáte existujú nezávislé inštitúcie, ktoré musí vláda nechať na pokoji.

Citát: „Demokracia je o tom, že sme získali nadpolovičnú väčšinu. Demokraticky máme právo schváliť čokoľvek,“ povedal.

Širší kontext: Andrej Danko v debate zároveň vysvetlil aktuálnu situáciu v koalícii. Tvrdí, že po zvolení Petra Pellegriniho nastala medzi stranami nerovnosť a riešenie príde, keď sa Fico stretne s Pellegrinim. Napriek tomu, že strana Hlas-SD chce na post predsedu parlamentu nominovať Richarda Rašiho, koalícia sa na tom nedohodla. „Hlas sa však nemôže tváriť, že čo je tvoje, je aj moje, a čo je moje, do toho ťa nič,“ povedal Danko.

Domov
Zdieľať
Diskusia