Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová TASR
4. júla 2024 o 15:44
Čas čítania 0:43

Klienti VšZP by sa mali mať na pozore. Stávajú sa terčom nekalých praktík s prepoisťovaním

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čo sa deje: Všeobecná zdravotná poisťovňa informuje, že jej klienti sa stávajú obeťou podvodných praktík s súvislosti s prepoisťovaním.

  • Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) upozorňuje na podvodné konanie a nekalé praktiky v súvislosti s prepoisťovaním. Zároveň vyzýva verejnosť na ostražitosť.
  • Ivana Linetová z oddelenia komunikácie informovala, že finanční agenti najčastejšie oslovujú poistencov emailom alebo osobne na sídliskách miest či vo vlakoch.
  • Súčasťou ich praktík je napríklad šírenie zavádzajúcich tvrdení o poskytovaní zdravotnej starostlivosti či finančnej kondície poisťovne.

Prečo je to dôležité: Výber zdravotnej poisťovne má byť slobodným rozhodnutím. Neférové konanie môže skomplikovať dostupnosť zdravotnej starostlivosti a zdravotný stav oklamaných ľudí.

Citát: „Evidujeme aj prípady zavádzania pri podpise prihlášky, keď je poistencom tvrdené, že ide napríklad len o anketu, a nemajú vedomosť o tom, že podpisujú zmenovú prihlášku. Objavili sa tiež prípady nátlaku, keď sú klienti nútení k okamžitému podpisu prihlášky,“ povedala.

Širší kontext: Zdravotná poisťovňa v tejto súvislosti vyzýva verejnosť na opatrnosť. Pred prípadnou zmenou zdravotnej poisťovne odporúča overiť si pravdivosť tvrdení v klientskych pracoviskách VšZP či v call centre. V prípade, že sa poistenec stal obeťou nekalého prepoisťovania, prípadne takéto podozrenie nadobudol, mal by sa obrátiť na najbližšiu pobočku VšZP.

Prečítaj si aj tieto články: 

3. júla 2024 o 20:20 Čas čítania 0:39 Slovensko zaplavili podvodné telefonáty. Polícia zverejnila zoznam telefónnych čísel, ktoré treba okamžite zablokovať Slovensko zaplavili podvodné telefonáty. Polícia zverejnila zoznam telefónnych čísel, ktoré treba okamžite zablokovať
28. júna 2024 o 16:25 Čas čítania 0:50 Slováci si musia dávať pozor na kybernetické útoky. Podvodníci začali vo veľkom využívať umelú inteligenciu Slováci si musia dávať pozor na kybernetické útoky. Podvodníci začali vo veľkom využívať umelú inteligenciu
27. júna 2024 o 18:05 Čas čítania 0:30 Klientom ZSE chodia na e-mail falošné faktúry. Podvodníci ich posielajú z oficiálnej adresy spoločnosti Klientom ZSE chodia na e-mail falošné faktúry. Podvodníci ich posielajú z oficiálnej adresy spoločnosti
Domov
Zdieľať
Diskusia