Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Tímea Krauszová
30. apríla 2023, 14:03
Čas čítania 0:46

Zuzana Čaputová má odkaz pre ľudí, ktorí spochybňujú vojnu na Ukrajine: Nech tam idú, nech sa pozrú tým ľuďom do očí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

„Nech tam idú. Nech sa pozrú tým ľuďom do očí. Nech si skúsia žiť tam aspoň na týždeň,“ odkázala prezidentka pochybovačom.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa vrátila zo spoločnej cesty s českým prezidentom Petrom Pavlom. V nedeľu popoludní vystúpila na mediálnom brífingu, kde povedala, že na Ukrajine je stále veľa bolesti a ľudského utrpenia. 

Prezidentka zdôrazňovala, že na Ukrajine ľudia stále trpia. Počas svojej cesty sa stretla so ženami, ktoré prežili znásilnenia ruskými vojakmi, či s rodičmi, ktorých deti deportovali do Ruska. Týmto prípadom sa už venuje aj medzinárodný európsky súd.

Vo svojom prejave sa však venovala aj dezinformáciám a ľuďom, ktorí spochybňujú rozsah či následky násilia na Ukrajine. Vraví, že časť dezinformačnej kampane pochádza priamo z Ruska s cieľom manipulovať pravdu. Pomáhajú tomu aj politici naklonení Kremľu. „Je absolútne opovrhnutiahodné vytĺkať z toho politický kapitál,“ vyhlásila pred médiami a odmietla zľahčovanie udalostí na Ukrajine. Vraví, že tí, ktorí pochybujú, sa majú ísť presvedčiť na vlastné oči.

„Nech tam idú. Nech sa pozrú tým ľuďom do očí. Nech si skúsia žiť tam aspoň na týždeň,“ odkázala pochybovačom. Dodala, že je psychicky veľmi náročné prichádzať o blízkych a nevedieť, kedy sa vojna skončí.

25. mája 2024, 17:30 Čas čítania 0:11 KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť

Prezidentka zároveň povedala, že Slovensko stojí na správnej strane dejín a treba v podpore Ukrajiny pokračovať. Sprostredkovala poďakovania z Ukrajiny, kde prezidentke ďakovali za slovenskú podporu.

Domov
Zdieľať
Diskusia