Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
9. mája 2023, 20:40
Čas čítania 0:30

Na bratislavskom festivale jazdilo 25 kolobežkárov pod vplyvom alkoholu. Takmer polovica z nich mala v krvi viac ako 1 promile

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Najvyššia nameraná hodnota bola 1,92 promile alkoholu.

Počas uplynulého víkendu zaznamenala polícia v blízkosti Tyršovho nábrežia v Bratislave, kde prebiehalo kultúrne podujatie, 25 kolobežkárov a dvoch cyklistov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

„Z uvedeného počtu v celkovo 12 prípadoch bola nameraná hodnota nad jedno promile a osoby budú riešené v správnom konaní,“ priblížil. Najvyššia nameraná hodnota bola 1,92 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo z medicínskeho hľadiska predstavuje stav strednej opitosti.

V 15 prípadoch bola nameraná hodnota alkoholu do jedného promile. „Pričom v týchto prípadoch boli osoby riešené uložením blokovej pokuty priamo na mieste,“ doplnil Szeiff.

Polícia apeluje nielen na cyklistov a kolobežkárov, ale na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, neohrozovali seba ani iných a hlavne nejazdili pod vplyvom alkoholu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj
Domov
Zdieľať
Diskusia