Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
18. mája 2023, 11:43
Čas čítania 1:00

Tento prehľad pomôže maturantom na ústnej skúške. Vďaka nástrojom sa rýchlo naučíš aspoň základy

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ústne maturitné skúšky sa budú konať v termínoch od 22. mája do 9. júna 2023. Termíny sú individuálne podľa programu škôl.

Aliancia stredoškolákov na svojom instagramovom profile zverejnila Manuál spokojného maturanta/spokojnej maturantky, ktorý má pripraviť stredoškolákov na skúšku dospelosti rýchlo a efektívne.

maturita, alianci stredoskolakov
Zdroj: Instagram∕Aliancia stredoškolákov

Manuál je rozdelený podľa maturitných predmetov. Nájdeš v ňom učivo prírodných vied, ako matematika, fyzika, chémia, biológia a geografia, ale aj spoločenských vied, medzi ktoré patria dejepis a občianska náuka.

Okrem slovenského jazyka a literatúry v prehľade nájdeš vedomosti aj z anglického jazyka. V tejto užitočnej príručke nájdeš 115 youtubových kanálov, 44 webových stránok, 57 aplikácií a až 87 podcastov, ktoré môžu pomôcť zvládnuť maturitnú skúšku.

„Cieľom tohto manuálu je pomôcť maturantom s prípravou na maturitné skúšky. Chápeme, že z dlhodobého hľadiska nie je možné rušenie maturít, a teda k nim muselo prísť. Veríme, že maturity budú reflektovať dopad pandémie na školstvo a otvoríme tému reformy maturít,“ oznámila Aliancia stredoškolákov.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Ak maturuješ z matematiky, tak ti pomôžu videá z kanálu MaTYkár, ktoré ti vysvetlia učivo od kombinatoriky až po geometriu. Na fyziku sa môžeš pripraviť vďaka platforme Isibalo, ktorá okrem videí ponúka aj niekoľko stoviek testov na precvičenie učiva. Na tomto portáli nájdeš aj niekoľko príkladov, testov, ale aj videí z chémie.

Spoločenské vedy stručne a jasne vysvetlí napríklad Sandra z kanálu Dejepis Inak, ale aj platforma Zmudri. Učivo slovenského jazyka sa ti do pamäti dostane prostredníctvom hudobnovzdelávacích videí Michala Kubovčíka, ktorý vystupuje na kanáli s názvom Baštrng. Anglický jazyk si vylepšíš napríklad aplikáciou Duolingo, kde si okrem pravopisu môžeš precvičiť slovnú zásobu. S prípravou pomôžu aj zahraničné spravodajské podcasty v anglickom jazyku.

Link na Manuál spokojného maturanta/spokojnej maturantky nájdeš tu:

maturita, Manuál pokojného maturanta
Zdroj: Manuál pokojného maturanta
Domov
Zdieľať
Diskusia